LV
Lietuva
LT EN
Latvija
LV EN
Somija
FI EN

Akropole Riga

Nesen Rīgā tika atvērts viens no modernākajiem iepirkšanās un izklaides centriem Baltijā – Akropole, kas ir kļuvis arī par nozīmīgu pilsētvides papildinājumu. Projekts ievērību izpelnījies arī ar jau projektēšanas stadijā iegūto prestižo BREEAM energoefektivitātes un ilgtspējības sertifikātu, nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus.

FASĀDES APGAISMOJUMS

    Izgaismojot fasādi svarīgi bija, izcelt katras būves daļas atšķirīgo funkcionalitāti, saglabājot vienota kompleksa sajūtu un vienlaikus paturot prātā arī BREEAM prasības. Katrā no ķieģeļu daļas nišām ievietojām pa iGuzzini iPro Micro prožektoram, kas rada maigu,  plūstošu svecīšu gaismas efektu. Slīdošās gaismas efekts izmantots arī ķieģeļu ēkas 1. un 2. stāva līmeņa izgaismošanai, radot skaistu spēli uz ēkas dažādi izvirzītajām plaknēm, kas panākts ar zemē iebūvējamajiem iGuzzini Linealuce Compact. Visa kompleksa apjoma un ofisa ēkas kāpņu telpu apjoma izcelšanai izmantoti iGuzzini Underscore InOut gaismekļi, kuri tika izvēlēti pateicoties augstajai UV noturībai un vienkāršajai montāžai. Pieturoties pie uguns tematikas, Akropoles ofisu daļu izgaismojām ar iGuzzini Palco InOut. Pateicoties arhitektu risinājumam ar dažāda platuma lamelēm tiek panākta skaista spēle starp gaismu un arhitektūru.

TERITORIJAS APGAISMOJUMS

    Nopients izaicinājums projektā bija Akropoles āra teritorijas izgaismošana, kur, saglabājot BREEM sertifikāta prasības, bija jāpanāk klienta vēlmēm atbilstošs apgaismojuma līmenis, neaizklājot skatu uz pašu kompleksu ar neskaitāmiem apgaismes balstiem. Virs piebraucamajiem ceļiem un 2300 automašīnām paredzētā stāvlaukuma radīts nedaudz augstāks apgaismojuma līmenis par vispārpieņemtajām normām, sniedzot papildu drošības sajūtu Akropoles viesiem un autovadītājiem.

IEKŠTELPU APGAISMOJUMS

    Mūsu uzdevums bija piemērot apgaismojuma risinājumu galvenajā ātrijā, balstoties uz slavenā Benoy arhitektu biroja izstrādāto konceptu. Uzdevums nebija no vieglākajiem; tika izvērtēti dažādi varianti un tas paveikts izvēloties iGuzzini Linealuce RGB, iGuzzini Underscore InOut RGB, Ivela Broadway, Oktalite Quira Plus, Oktalite Canilo Plus un iGuzzini View gaismekļus.

KĀ VARAM JUMS PALĪDZĒT?

Mēs esam izstrādājuši dažādus risinājumus daudziem uzņēmumiem un privātpersonām.

Sazinieties ar mums un mēs piedāvāsim Jums vispiemērotāko risinājumu.