LV
Lietuva
LT EN
Latvija
LV EN
Somija
FI EN

VIENYBAS LAUKUMS KAUŅĀ

VIENYBAS LAUKUMA ARHITEKTŪRISKĀ KONCEPCIJA IEGUVA AUGSTĀKOS APBALVOJUMUS STARPTAUTISKAJOS KONKURSOS "VĀCU DIZAINA BALVA 2019" UN "IF DESIGN AWARD 2021".

LAUKUMU REKONSTRUKCIJA

    Laukuma rekonstrukcijas laikā tika izstrādāts jauns apgaismojuma plānojums, uzstādītas zaļas oāzes un izveidoti unikāli plastmasas baltā betona lējumi. Laukumu rotā valstī modernākā 40 sprauslu deju strūklaka, mākslīgā straume, soliņi mierīgai atpūtai, takas, kas ved uz laukumu, un pazemes autostāvvieta.
    Laukuma rekonstrukciju veica SBA uzņēmums Urban Inventors. Sadarbībā ar mūsu speciālistiem ir uzstādīts mūsdienīgs apgaismojums visam laukumam.

LIELA UZMANĪBA AUGU DAUDZVEIDĪBAI

    Laukuma atjaunošanas laikā īpaša uzmanība tika pievērsta zaļajai zonai, augiem un kokiem. Laukumā, papildus vairākiem nesen iestādītiem, nobriedušiem bērziem un priedēm, ir vairāk nekā 5000 dažādu punduraugu koku. Kā viens no būtiskiem ainavas koncepcijas mērķiem - laukuma augiem bija jābūt izteiksmīgiem visos gadalaikos, lai visu gadu piesaistītu uzmanību zaļajām zonām. Pareizi izvēlēts apgaismojums palīdzēja izcelt augu formas un to daudzveidību diennakts tumšajā laikā. Šim nolūkam tiek izmantoti augstas kvalitātes un pasaulē labi zināmi iGuzzini Lander gaismekļi. Ceļu un apkārtējo teritoriju apgaismošanai tika izmantoti iGuzzini UFO gaismekļi.

STARPTAUTISKA ATPAZĪSTAMĪBA

    Vienybės laukuma arhitektūras koncepcija ieguva visaugstāko novērtējumu starptautiskajā konkursā "GERMAN DESIGN AWARD 2019". Starptautiska slavenu arhitektu un dizaineru žūrija projektu atzina par uzvarētāju kategorijā "Pilsētas telpa". Šis projekts kļuva arī par uzvarētāju starptautiskajā konkursā "IF DESIGN AWARD 2021", kurā komisija piešķīra balvu ne tikai par arhitektūras ideju, formu un funkcionalitāti, laukums arī saņēma visvairāk punktu par savu, kā pilsoņu piepildītas pilsētas telpas, lomu. To izmantoja, lai mobilizētu iedzīvotājus, uzņēmumus un tādējādi pildītu savu sociālo mērķi.

    Atrašanās vieta Kauņa, Lietuva.

KĀ VARAM JUMS PALĪDZĒT?

Mēs esam izstrādājuši dažādus risinājumus daudziem uzņēmumiem un privātpersonām.

Sazinieties ar mums un mēs piedāvāsim Jums vispiemērotāko risinājumu.